Czy mogło dojść do poczęcia w tym cyklu u 22-latki?

Witam, mój cykl to 35 dni, w tym miesiącu okres na dzień dzisiejszy spóźnia się 8 dzień. Dziś rano oraz wczoraj wieczorem wykonałam dwa testy płytkowe (stężenie 25) oba negatywne. W tym miesiącu doszło 4 razy do stosunku. Każdy z nich był zabezpieczony prezerwatywami oraz partner nie miał erekcji podczas penetracji w żadnym z nich. Czy istnieje mimo to szansa na ciąże, czy opóźnienie okresu. Dodam, ze wiodę stresujący tryb życia. Odnośnie stanu zdrowia na dzień dzisiejszy- piersi powiększyły się (lekko opuchnięte) oraz podczas penetracji palcem przez partnera był biały/bezbarwny bezwonny oraz ciągnący się śluz. Proszę o pomoc oraz z góry dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

negatywne wyniki testów ciążowych nie wskazują na ciążę, a na tym etapie powinny być one już wiarygodne. Aby mieć pewność, że brak okresu nie jest związany z zapłodnieniem proszę dodatkowo oznaczyć poziom beta-HCG we krwi. Badanie to da Pani ostateczną odpowiedź i pozwoli wykluczyć lub potwierdzić ciążę.

Jeśli wszystkie stosunki były zabezpieczone, to ryzyko zajścia w ciążę jest małe. Wspomina jednak Pani o stresującym trybie życia. Przyczyną opóźnienia okresu może więc być silny lub długotrwały stres. Jeśli mimo upływu czasu miesiączka nie pojawi się, a badanie beta-HCG nie wykaże ciąży, to proszę udać się do ginekologa.

Podobne pytania umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-a-stres-lub-zaburzenia-hormonalne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-i-stres-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/10-dniowy-brak-okresu-a-stres-i-nerwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.