Nieustający ból gardła i ucha

Witam , mam 22 lata jestem kobietą. Otóż mam problem z bólem gardła, trwa on już trzeci tydzień. W trakcie wizyty u lekarza nic nie stwierdzono, nakazał brać tylko tabletki na ból gardła, niestety żadne tabletki brane przeze mnie (neo gardin, strepsils, tantum verde) nie pomogły. Ból umiejscowiony jest po lewej stronie gardła i najbardziej dokucza przy przełykaniu. Boli mnie także lewe ucho. Nie mam gorączki, kataru, czasem tylko suchy drażniący kaszel. Proszę o jakieś porady co to może być ?

Witam! W tej sytuacji warto wykonać posiew z gardła, aby dokładnie zweryfikować czy nie mamy do czynienia z zapaleniem bakteryjnym. Lekarz powinien wykonać również badanie otoskopowe i na podstawie wyglądu błony bębenkowej określić, czy w uchu nie toczy się zapalenie.