Nieustępujący skurcz w nodze

Witam Mam 34lata od 2 mies.boli mnie lewa noga tak jakby to był mocny skurcz nie ustępujący,w nocy jest najgożej bo czasami nie mogę nią ruszyć -najgożej jak spię na boku. Zaczeły mnie boleć również inne kończyny. Przeraża mnie to nie wiem jakie badania zrobić żeby wykluczyć najgorsze choroby. U mnie w rodzinie występowała choroba nowotworu kręgosłupa.. Proszę o radę od czego mogę zacząć? Dziękuję za odp. Emilia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości mogą mieć podłoże naczyniowe, neurologiczne, autoimmunologiczne jak też może być to wynik zaburzeń elektrolitowych, schorzeń układu kostno-mięśniowo-szkieletowego czy innych nieprawidłowości. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.