Odczuwanie ucisku w środkowej części mostka

Od okolo dwoch dni odczuwam jakby ucisk - w srodkowej czesci - wydaje mi sie, ze to mostek, choc jego gorna czesc - nad lewą piersąi, nie tam na dole. Jest to taki delikatny dyskomfort. Czym moze byc spowodowany ten ucisk? Czuje sie tak jakby bylo mi trudno oddychac, ale oddychac moge swobodnie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże kardiologiczne, pulmonologiczne jak i kostno-mięśniowo-stawowe. W celu określenia najbardziej prawdopodobnej przyczyny objawów sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią/Pana, zleci właściwe badania dodatkowe (np. EKG) oraz pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.