Niewielka ilość płynu w stawie, ciało tłuszczowe Hoffy z cechami obrzęku

Witam. Miesiąc temu poczułam w kolanie takie uczucie jakby kolano było całe luźne, potem zaczęło boleć przy każdym ruchu. Ortopeda kazał zrobić MRI i oto wynik: niewielka ilość płynu w stawie,ciało tłuszczowe Hoffy z cechami obrzęku.Skośne pęknięcie trzonu i rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej bez przemieszczenia.Przy przyczepie kostnym rogu tylnego łąkotki widoczna przestrzeń płynowa 12x11x10-torbiel łąkotki? Moje pytanie jak dalej wygląda leczenie tych zmian? Czy będzie konieczna operacja?

Szanowna Pani, jeżeli objawy kliniczne ( lokalizacja, charakter bólu, ograniczenie ruchomości, objawy uszkodzenia struktur kolana itp) są zgodne z przytoczonym opisem NMR leczeniem z wyboru w takich przypadkach jest artroskopia operacyjna stawu kolanowego. Ostateczną decyzję podejmuje specjalista ortopeda na podstawie: badania, wywiadu oraz wyników badań dodatkowych. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełni zdrowia.

Niezaopatrzone uszkodzenie łąkotki z reguły powoduje postępujące jej niszczenie wraz z sąsiadującą z nią chrząstką stawową.
Na podstawie podanych danych obawiam się, że leczenie artroskopowe to najlepsza opcja.
Proszę skonsultować się z prowadzącym Panią lekarzem ortopedą.

Pozdrawiam
Tomasz Solecki