Wynik USG kolana 30-letniej osoby do analizy

Usg stawu kolanowego. Od września ubiegłego roku mam ból pod kolanem przy prostowaniu nogi. Wynik usg: Błona maziowa pogrubiała. Przerost przetrwałego fałdu błony maziowej. Łąkotka boczna niejednorodna- owalna hipoechogeniczna zmiana śródłąkotkowa w obrębie rogu przedniego o charakterze torbieli łąkotkowej o wym. 2,12 x 1,8 x 1,2 cm. Łąkotka przyśrodkowa niejednorodna linijne uszkodzenie rogu tylnego. Acl luźne, cechy płynu wokół. Jak może wyglądać leczenie? Z góry dziękuję!

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie najskuteczniejsze i najmniej obciążajace będzie leczenie artroskopowe, podczas którego lekarz będzie mógł zaopatrzyć uszkodzone łąkotki oraz usunąć przerośnięte fałdy błony maziowej i torbiel łąkotki.