Opis MR stawu kolanowego a wskazania do artroskopii

Witam czy możliwa jest artroskopia,w moim przypadku opis mr stawu w zakresie trzonu i rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej widoczne wewnętrzne ognisko podwyższonego sygnału niewielkie uszkodzenie,niejednorodny sygnał chrząstki stawowej rzepki chondromalacja II st.,niewielka ilość płynu przy więzadle krzyżowym tylnym i przy głowie przyśrodkowej mięśnia brzuchatego łydki poza tym bez zmian.

Szanowna Pani, wynik badania NMR nie wskazuje j e d n o z n a c z n i e na konieczność wykonania u Pani artroskopii stawu kolanowego. W tym wypadku decydujące będzie zestawienie cytowanego przez Pania wyniku badania z wywiadem oraz objawami klinicznymi w zakresie stawu kolanowego ( ból, jego charakter, czas trawania, obecność obajwów patologicznych podczas badania : dodatnie testy łąkotkowe, cechy niestabilności stawu itp). W niektórych, rzadkich przypadkach, szczególnie tych rodzących wątpliwości diagnostyczne wykonujemy artroskopię diagnostyczną. O konieczności i ew. zakresie artroskopii zadecyduje prowadzący Pania ortopeda lub w przypadku wątpliwości proszę skonsultować się z innym ortopedą, który będzie miał mozliwośc zbadania Pani. Pozdrawiam