Niewydolność szyjki macicy po pierwszym porodzie

Witam.7 lat temu urodziłam zdrowego synka 2 ciąże poroniłam.lekarz nie znał przyczyny. 3 ciąża przebiegała prawidłowo.W 9 tygodniu pojechałam do szpitala bo zauważyłam plamkę krwi z badań USG wyszło że wszystko jest w porządku.W 15 tygodniu sytuacja się powtórzyła stwierdzono,że mam niewydolność szyjki macicy po urodzeniu pierwszego dziecka.Po 4 dniach urodziłam.Z badań genetycznych wyszło,że córeczka była zdrowa i rozwijała się prawidłowo.5lat badań.Dlaczego nikt nic nie zauważył wcześniej?

Witam. Niewydolność szyjki macicy nie zawsze udaje się uwidocznić w bezpośrednim badaniu, pomimo że daje ona objawy. Nie wynika to z lekarskiego błędu czy zaniedbania. Najważniejsze że córeczka urodziła się zdrowa.