Niezdiagnozowana choroba?

Dzień dobry. Mam na imię Karolina i mam 16 lat. Mam 165 cm wzrostu i 48 kg wagi. Od razu uprzedzam że się nie odchudzam i nigdy tego nie robiłam. Mój problem jest taki że od dłuższego czasu często boli mnie głowa. Miałam robione badania u neurologa i prześwietlenia ale one nic nie pokazały a bóle dalej występują. Do tego dochodzą zawroty głowy, chwilowe duszności, mroczki podczas wstawania z łóżka, problemy z czytaniem gdyż rozmazują mi się litery oraz rzadkie ale występujące uciski w okolicy serca(dodam że pod tym kątem też miałam robione badania).Strasznie rozdwajają mi się paznokcie i wylatują włosy. Po jednym czesaniu mam ich pełną garść. Gdzieś czytałam że to mogą być objawy anemii. Nie miałam robionych badań krwi ale może powinnam?

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam,

Przede wszystkim powinnaś pokazać się lekarzowi rodzinnemu, który zbierze dokładny wywiad na temat Twojego ogólnego stanu zdrowia, zbada Cię, mierząc przy tym ciśnienie krwi.

Badania dodatkowe zdecydowanie należy zacząć od morfologii krwi z rozmazem najlepiej mikroskopowym. Warto też od razu oznaczyć poziom glukozy na czczo oraz elektrolity.

Zależnie od uzyskanych wyników konieczne mogą być dalsze badania.

Nie zwlekaj jednak z wizytą u lekarza, im szybciej uda się zdiagnozować przyczynę, tym szybciej będzie można przystąpić do właściwego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty