Niezłośliwy guz kątnicy, niedokrwistość mikrocytarna a możliwe przyczyny

Dzień dobry. Mam 21 lat. 11.2008r. hemikolektomia prawostronna z powodu niezłośliwego guza kątnicy. 03.2014r. niedokrwistość mikrocytarna dużego stopnia (Hb 6.5, Fe 2,3). Badanie kału na krew utajoną Gastroskopia oraz kolonoskopia nie wykazały krwawienia z przewodu pokarmowego. Obecnie morfologia w normie, żelazo wciąż spada poniżej normy, krew utajona w kale, częste biegunki. Po konsultacjach u kilku gastrologów nadal nie mam postawionej diagnozy. Czy ktoś z Państwa potrafi mi pomóc?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, bardziej zalecałbym wykonanie diagnostyki w kierunku niedokrwistości chorób przewlekłych i pełna oceny Pana diety i nawyków żywieniowych. Zalecam konsultacje z hematologiem rownież. Pozdrawiam