Nieznacznie powiększona śledziona u 4-latka

Zwracam sie z prośba o interpretacje:dziecko 4lata,w badaniu usg 9.2013 nieznacznie powiekszona sledziona 7-8cm o jednorodnym echogramie miąższu.morfologia krwi 9.2013 aspat 46(norma 36) powtórne usg 11.2013 w krezce jelit powyżej pępka widoczne poj.wezly chlonne do 14 cm,sledziona w porzadku.morfologia aspat 47. Prosze o pomoc w interpreatacji

Na pewno ze śledzioną nie dzieje się nic niepokojącego. Powiększone węzły chłonne i nieznacznie zwiększona aktywność ASPAT może być odzwierciedleniem jakiegoś zakażenia wirusowego co może utrzymywać się w badaniach nawet przez 2-3 miesiące. Interpretacją wyników i leczeniem powinien zająć się pediatra.