Powiększony węzedł chłonny trzewny a podejrzenie torbieli na trzustce
Choruje na wzw C i hb.pyroli. Na USG mam informacje ze trzustka jest niepowiekszona, jednorodna, bez ognisk zapalnych. Wzdluz trzonu trzustki struktura hypoechogeniczna 13 x 37mm - z dopiskiem - powiekszony wezel chlonny trzewny? Czy to moze byc torbiel na trzustce (mialem jak bylem dzieckiem). Sledziona nerki przewody wszystko okej bez zlogow i zmian zadnych. Czy to faktycznie wezel chlonny? Amylaza w normie. Co to moze byc?? Czy to moga byc zmiany nowotworowe?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisana zmiana może być zarówno powiększonym węzłem chłonnym, torbielą jak i może być to wiele innych zmian. W celu dokładnej oceny zmiany najpewniej konieczne będzie wykonanie CT jamy brzusznej. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.