Co oznacza powiększenie śledziony?
Dzień dobry. Miałem robione usg brzucha i wyszła powiększona śledziona 132 mm,mam 184 cm i waga koło 100kg .Wczasie usg byłem w trakcie infekcji .śledziona mnie nie boli i nie wyczuwam jej przy dotyku.Co może oznaczać taki wynik.

MĘŻCZYZNA, 55 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
powiększona śledziona może występować na skutek infekcji. Skoro więc w trakcie badania wystąpiła u Pana infekcja, to właśnie ona mogła być przyczyną takiego wyniku badania. Warto więc powtórzyć je, gdy będzie Pan całkowicie zdrowy. Śledziona powinna wrócić do swojego rozmiaru po jakimś czasie od wyleczenia infekcji – zazwyczaj jest to okres od jednego do trzech miesięcy.
O wyniku badania warto również porozmawiać z lekarzem, który wykonuje dane badanie. Informacje, jakie on poda będą najbardziej wiarygodne.
Pomocne mogą okazać się odpowiedzi ekspertów na inne pytania użytkowników:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-powiekszona-sledziona-moze-byc-powiklaniem-po-infekcji,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sledziona-jednorodnie-powiekszona, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-powiekszona-sledziona.