Niezsrastanie się palca po amputacji kości

Witam 11,09. miałem wypadek zostałem udeżony z dużą siłą kamieniem w duży palec prawej nogi.W wyniku czego doszło do aputacji kości,palec trzymał się tylko na skórze.Miałem operację w Czechach lekarze poskładali palec i dali trzy druty.Mineło sześć tygodnia palec się niezrasta..miałem dwa razy antybiotyk,bo miałem stany podgorączkowe.Cały czs biorę leki na zmiejszenie opuchlizny z wyciągu kasztana i zastrzyki w brzuch przeciw zakrzepowe.Chciałbym się dowiedzieć jak długo może zrastac sie palec.?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - cierpliwości - do 3 miesięcy.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam. Wszystko zależy od tego czy kikut obwodowy żyje i czy jest w nim infekcja. W warunkach jałowych zrost kostny jest procesem długotrwałym - kilka miesięcy, a do pełnej przebudowy kości 6 miesięcy. Warunki zainfekowanej rany diametralnie wydłużają ten proces.