Amputacja paluszka u 3-latka

Witam, mój 3 letni synek urodził się z drugim palcem u lewej stopy znacznie szerszy i dłuższy od pozostałych, paluszek jest na prawdę duży. Po wstępnej konsultacji ok. rok temu, lekarz zasugerował iż jedyną metodą leczenia jest amputacja paluszka, kazał również poczekać, aż maluch skończy 5 lat i możliwe będzie zrobienie prześwietlenia RTG i USG paluszka. Pytanie moje brzmi, czy rzeczywiście nie ma metody, która pozwalałaby na zmniejszenie i zachowanie paluszka, bez konieczności amputacji?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - niestety nie - jak wynika z Pani opisu - trzeba maluszka poddać operacji.
Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam. Mam wrażenie iż jest to zdwojenie palców stopy - pokaże badanie radiologiczne. Jeśli wada będzie sprawiała dolegliwości to możliwa będzie resekcja fragmentu palca. Jeśli jednak miał by to być jedynie zabieg kosmetyczny to wstrzymałbym się z nim.