Sposób bandażowana nogi po operacji usunięcia żylaków z ud

CZY PO OPERACJI WYCIECIA ŻYLAKÓW Z WEWNĘTRZNEJ STRONY UD POWINNAM BANDAŻOWAĆ CAŁĄ NOGĘ CZY TAK JAK ZALECONO OD STOPY DO KOLANA,PROSZE O ODPOWIEDZ.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - proszę bandażować tak jak zalecono - czyli do kolana.
Ale NAJISTOTNIEJSZE jest, aby Pani zabandażowała sobie nogę, przed przyjęciem pozycji pionowej rano, czyli na leżąco, a potem dopiero toaleta i śniadanie.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam. W początkowym okresie należy bandażować całą nogę - od stopy do uda - zanim się ją opuści na podłogę, a jeszcze lepiej obandażować uniesioną nogę - przykładowo opartą o ścianę lub szafę.

Witam serdecznie, bandażowanie winno dotyczyć całej nogi, natomiast gdy stosowane jest niezbyt umiejętnie, tj. bandaż zsuwa się w ciągu dnia, proponuję stosowanie gotowego wyrobu uciskowego pod postacią pończochy II' kompresji zakładanej w pozycji leżącej rano po przebudzeniu.
Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog