Niska awidność toksoplazmozy gondii

toksoplazmoza gondii (icd-9;x490) niska awidność 0,300 wysoka awidność>=0,300 jak wysokie jest zarażenie i kiedy do niego mogło dojść jestem w 29 tygodniu ciąży

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Jeżeli awidność jest niska sugeruje to dawne zakażenie, natomiast wysoka awidność zakażenie, które miało miejsce niedawno. Nie wiem jakie są miana przeciwciał IgM i IgG, które maja znaczenie dla pełnej interpretacji możłiwości zakażenia i powikłań dla płodu.