Niska pępowina w ciąży

witam mam pytanie mieszkam w UK dzis robilam USG jestem w 20tyg i malo co sie dowiedzialm gdyz pokazala mi tylko raczke i glowke dziecka i pani pielegniarka stwierdzila ze jest nisko pepowina prosze mi wyjasnic co to oznacza niska pepowine i czy to jest grozne niebezpieczne prosze o odpowiedz bo pytalam lekarza a on chyba nie byl zorjentowany bardzo bo nie udzielil mi konkretnej odp pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nisko położona pępowina nie ma znaczenia dla przebiegu ciąży. Być może pielęgniarce chodziło o nisko położone łożysko. W tym wypadku, jeżeli łożysko nie jest przodujące (tzn. nie zachodzi na ujście wewn. szyjki macicy), to również nie ma powodu do niepokoju.