Niska temperatura, wysypka i osłabienie u 4-latka

witam moj syn ma 4 lata w nocy z niedzieli na poniedzialek mial goraczke ktora przeszla po podaniu paracetamolu. wczorajszej nocy mial niska temperature i nie mogl spac co dla niego jestbardzo nietypowe. dzisia mial wysypke w pachwinach , szparze posladkowej i na udach oraz lekko zarysowana wysypka na dloniach. ogolnie dwa dni byl oslabiony ale dzisiaj bawil sie normalnie. czy moze to byc szkarlatyna czy jakas wirusówka? pozdrawiam. Bogusia z glasgow

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na podstawie opisu nie można jednoznacznie określić przyczyny dolegliwości. Wysypka jest pojęciem ogólnym, lekarz musi zbadać zmiany. Proszę zgłosić się do lekarza ogólnego (GP).

Pozdrawiam.