Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niski poziom insuliny na czczo

Proszę o informację, o czym świadczy niski poziom insuliny na czczo (wynik 1,7 przy zakresie referencyjnym 2,6-24,5). przy poziomie glukozy w normie (wynik 78 na czczo) Wynik HbA glikolowanej: 5,3 (zakres 4-6). Dodam, że od jakiegoś czasu unikam węglowodanów w diecie, znacznie ograniczyłam spożycie pieczywa, nie jem w ogóle makaronów i produktów zawierających gluten. Będę bardzo wdzięczna za odp
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Różnice między penem a pompą insulinową

Cierpisz na cukrzycę? Czy wiesz. jaka jest różnica między penem a pompą insulinową? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Prawdopodobnie nie jest to nic niepokojącego a raczej wynik mechanizmu adaptacyjnego do zmniejszonej podaży węglowodanów. Nie wiem w jakim celu wykonywała Pani te badania gdyż wybiegają one znacznie poza zakres rutynowej profilaktyki zdrowotnej. Więcej informacji byłbym w stanie udzielić znając wyjściowe BMI, aktualne BMI i szerszy wywiad lekarski. Niepokoi mnie zakres wprowadzonych przez Panią restrykcji w podaży węglowodanów. Są to wszak produkty będące podstawowym donorem energii i powinny zabezpieczać ok 50-60% podaży energii. może warto skonsultować się z dietetykiem gdyż z doświadczenia wiem, iż diety komponowane somodzielnie przez pacjentów często powodują więcej szkód niż pożytku w dłuższej perspektywie czasowej.

Specjalista w dziedzinie diabetologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy