Niski poziom limfocytów i obniżona odporność organizmu

Witam. Jestem 28-letnią kobietą. Mam niski odsetek limfocytów (10), natomiast odsetek neutrofili podwyższony (81), również neutrofile powyżej normy (8). Ostatnio sporo choruję, mam obniżoną odporność organizmu. Jaka może być przyczyna ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że nie powinno się interpretować pojedynczych wyników a pełną morfologię. Interpretacja tego badania to bowiem nie tylko ocena poszczególnych parametrów ale także wielu zależności. Ogólnie mówiąc podwyższony poziom neutrofili przy obniżonym poziomie limfocytów najczęściej jest wynikiem infekcji bakteryjnej. Tak przyczyna wydaje się być tym bardziej prawdopodobna, że opisuje Pani objawy infekcji. W celu interpretacji pełnej morfologii proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.