Niski poziom neutrofili w badaniu

Witam, Odebrała wyniki morfologi i muszę przyznać że trochę zaniepokoił mnie wynik szczególnie niskie Neutrofile tj. 2,48 ( zakres 2,5 - 7,0 ) i wysokie P-LCR bo 44,3 ( zakres 13-43 )Wyczytałam ze może to byc objawem białaczki. Czy moge prosić o odpowiedź, czy powinnam się martwic

Lek. Katarzyna Szymczak

Neutrofile są tylko nieznacznie poniżej normy, natomiast P-LCR odnosi się do wyglądu płytek krwi, jeśli pozostałe wyniki są w normie jest bez znaczenia klinicznego. Jeśli nie występują u Pani niepokojące objawy, jak nawracające infekcje, duży ubytek masy ciała, powiększone węzły chłonne, nocne poty, bóle kostne, radziłabym powtórzyć morfologię z rozmazem manualnym za około miesiąc.
Pozdrawiam