Niski poziom żelaza u 8-latka

mam 8 letniego syna i od 7 lat ciagle ma niski poziom zelaza pomimo teg jest caly cas na preparatach boje sie o niego czy moze byc zatym ukryta jakas inna choroba

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dziecko powinno znaleźć pod kontrolą poradni chorób metabolicznych. Sam poziom żelaza we krwi nie jest jedynym badaniem wykonywanym w diagnostyce niedoboru żelaza. Należy ustalić, czy u dziecka zaburzone jest wchłanianie żelaza, czy za niskim poziomem nie stoją częste infekcje, choroby genetyczne.