Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niski poziom żelaza u 13-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie, mój 13 miesięczny syn ma bardzo niski poziom żelaza - 6. Jaki preparat najlepiej mu podać, aby uzupełnić niedobór? Nie został jeszcze zaszczepiony na odrę, świnkę i różyczkę, czy mogę go przy tak niskim poziomie żelaza poddać szczepieniu? Czy lepiej najpierw uzupełnić niedobór żelaza a później zaszczepić? Czy w trakcie podawania żelaza można dziecko poddać szczepieniu? Która z tych opcji jest właściwa i czy po podaniu żelaza należy odczekać ze szczepieniem? Z góry dziękuję :)
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

lepiej ze szczepieniem poczekać. Wpierw uporać się z niedokrwistością (Ferrum lek) ale pamiętać że najlepiej wchłania się żelazo odzwierzęce żółtko i mięso i koniecznie świeże owoce (wit.C) może pani robic mielone klopsiki z mięsa i żołtka niech sobie gryzie zamiast chrupek, zamiast zamiast parówek. .żelazo żeby się wchłonęło potrzebuje witaminy C a ta najlepsza jest w świeżych owocach ( morele, maliny, jabłka, itp.)Upiec biszkopcik na samychj żołtkach , mięsko jako jedyne miksować jeśli dziecko nie lubi gryź.Lane kluseczki tylko z żółtka i polane mięsnym sosikiem do tego sok ze świeżo utartej marchewki i buraczka ..

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy