Niskie ciśnienie a uczucie gorąca i lęki w pomieszczeniach z małym przepływem powietrza

Od dłuższego czasu mam niskie ciśnienie 90/60 czasem 85/55. W czasie upałów źle się czuję w pomieszczeniach z małym ruchem powietrza typu blaszana hala produkcyjna z maszynami, które odprowadzają duże ilości ciepła. Jest mi wtedy gorąco, odczuwam lęk, że zaraz mi się coś stanie, ciężko jest mi ustać w miejscu - "nosi mnie". Powodem jest to niskie ciśnienie czy może być też inna przyczyna? Jak ewentualnie sobie z tym radzić?
MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

Witam,
takie objawy nie są chorobą lecz zdrową reakcją na temperaturę.Zamiast więc tkwić w blaszaku i martwić się o objawy lękowe,trzeba założyć wentylator albo zgłosić problem do bh-powca.

0

Witam,
Najlepiej będzie jeśli uda się Pani na osobistą konsultację do lekarza.rodzinnego.
Pozdrawiam,
Agnieszka Balicka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Uczucie gorąca, lęk a depresja

Witam, nazywam się Marcin. Od kilku lat gnębi mnie pytanie, czy mam depresję lub inną chorobę. Nie mogę sobie dać rady. Kiedyś byłem pogodnym chłopakiem, a w mgnieniu oka, po zmianie towarzystwa, zacząłem się dziwnie zachowywać. Występuje u mnie dziwny lęk w różnych okolicznościach, rzeczy normalne stały się dla mnie trudne, np. spotkanie z teściami - kiedyś było to normalne, było wesoło, a teraz nie potrafię patrzeć prosto w oczy, uciekam wzrokiem. Często robi mi się gorąco, robię się czerwony, nie do końca skupiam się na tym, co ktoś do mnie mówi, aż dostaję jakichś dziwnych odruchów, jakby nerwowych. Głowa nagle mi się spina i mam takie tiki nerwowe, nawet przy obiedzie ręce mi się trzęsą. Zwracam uwagę na szczegóły, które w rzeczywistości są normalne.

Sam już nie wiem, czy są to zaburzenia psychiczne czy po prostu ja sam w sobie wytwarzam tę niezaradność. Nie potrafię tego zahamować, a ciągle dręczy mnie to, że to się rozprzestrzenia. Kiedyś takie zachowanie występowało tylko powiedzmy u teściów, a teraz nawet wśród przyjaciół nie mogę o tym zapomnieć. Czasem mam chwile zwątpienia, byłem u lekarza, ale nie odważyłem się wejść. Mam nadzieję, że tu znajdę radę. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam Panie Marcinie,

Opisywane przez Pana objawy mogą być wynikiem rozpoczynających się zaburzeń lękowych. Opisuje Pan lęk występujący w różnych sytuacjach, rozumiem, że szczególnie podczas spotkań z innymi ludźmi. Objawy tzw. somatyczne, takie jak drżenia rąk, zaczerwienienie twarzy, kołatania serca czy np. zawroty głowy – są powszechne w tego typu zaburzeniach. Bezwzględnie powinien udać się Pan do lekarza psychiatry. Jeżeli są to zaburzenia lękowe, w trakcie rozmowy lekarz będzie próbował ocenić, na jaki rodzaj stanów lękowych Pan cierpi, i w zależności od tego, dobierze metodę leczenia. Leczenie zaburzeń lękowych zazwyczaj przynosi dobry skutek, nieleczenie natomiast dość szybko prowadzi do pogorszenia. Proszę o szybki kontakt z psychiatrą.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Lęki i uczucie gorąca a myśli o śmierci

Witam mam 20 lat ostatnio miewam lęki przez które odechcewa się żyć i myśli się tylko o śmierci.podczas tych ataków mam nagły przypływ gorąca uczucie ze zaraz się umrze bije mocniej serce ale nie aż tak żeby unosił się bluska jak mowie to sprawia to wrażenie jak był przymroczony czy coś w tym guście ciężko mi to określić trzeba tego doświadczyć. Również ostatnio łatwo się denerwuje oraz łatwo wyprowadzić mnie z równowagi w domu fakt prawie co dzień się krzyczy i podnosi głos co to może byćnerwy
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania

Witam,
Szanowny Panie, zalecam wizyte u psychiatry celem postawienia rozpoznania i wdrożenia odpowiedniej terapii/leczenia. Pozdrawiam

0
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Pana objawy mogą być wynikiem nasilonego stresu. Tak naprawdę może być to jednak także wynik wielu chorób. Jeśli nie jest Pan sobie w stanie sam poradzić z lękiem, sugeruję konsultację ze specjalistą psychiatrą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty