Uderzenia gorąca i wysokie ciśnienie po pracy

Witam Mam jeszcze jedno pytanie. Zawsze po pracy około godziny 18.00 mam uderzenia gorąca objawiające się wypiekami na twarzy. Twarz uszy robią się czerwone i ciepłe. Często wysokie cisnienie mi się w ten sposób ojawiało, lecz biorę tabletki EBIVOL 5mg 2*1/2 i cisnienie jest dobre a uderzenia gorąca nie ustały. Często stan ten trwa 1-2 godziny.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywane przez Pana objawy mogą sugerować występowanie napadowego nadciśnienia tętniczego. Czy ciśnienie jest prawidłowe również w trakcie uderzenia gorąca? Napadowe nadciśnienie tętnicze może stanowić objaw guza chromochłonnego nadnerczy. Nie jest to pewne rozpoznanie, ponieważ opisywane dolegliwości nie są typowe, ale wskazana jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie. Może być również wskazana konsultacja u lekarza endokrynologa. Pozdrawiam.