Niskie ciśnienie i niski puls a nerwica

witam, muj tato ma niskie ciśnienie ,do tego też niski puls ,nawet 50 uderzeń na minute ,ciągle leży i narzeka że źle się czuje ,miał robione wszystkie badania od tomografi po rezonans i wszystkie inne badania spejalistyczne.Myślę że wpadł w nerwice ,czy to możliwe?Dodam jesz cze że miał zawroty głowy,i jest ciągle rozdrażniony,o o kolwiek się złości.kardiolog powiedział że do rozrusznika się nie kwalifikuje

Witam, ciało i psychika wzajemnie na siebie oddziaływają i Pani intuicja może być słuszna. Długotrwała choroba nie jest obojętna dla samopoczucia i nastroju, dodatkowo rozdrażnienie taty może być niełatwe do udźwignięcia dla otocznia. Proszę skorzystać z konsultacji psychiatrycznej. Pozdrawiam

Witam, być może. Psychosomatyka mówi, że gdy cierpi dusza to cierpi tez ciało. Więc opisane symptomy mogą być związane z ciężką sytuacją, w której tato się znajduje i sobie z nią nie radzi. Zapewne nie obarcza Panią swoimi troskami, ale ewidentnie je przeżywa. Może uda się go Pani skłonić do skorzystania z pomocy psychoterapeuty i psychiatry, który zapisać może odpowiednie leki uspokajające. W każdym razie trzeba działac. Powodzenia

Jeśli wszystkie badania wyszły poprawnie i zgodnie z normami dla wieku należy się skonsultować z lekarzem psychiatrą, gdyż podobne obawy faktycznie mogą stanowić nerwicę. Zachęcam do skorzystania z pomocy!