Niskie ciśnienie i problemy z oddychaniem u chorej na Alzheimera

Witam Państwa. Prosto i konkretnie.Mam mamę ma 61 lat i zazawansowanąChorobę Alzheimera,dziś miała ciśnienie 100/70 problemy z oddychaniem-widoczne problemy z oddychaniem-duszność?Mama w żaden sposób nie jest w stanie powiedzieć cokolwiek- o lokalizacji bólu, co jej dolega- jakie srodki farmakologiczne mogłabym zastosować-czy w takiej sytuacji, wskazane jest podanie leków podwuższających, ciśnienie-jakie powinno być właściwe ułozenie pacjenta?Byłabym wdzięczna za wszelkie sugestie.

Aleksander Ropielewski

Niestety mimo szczerej chęci pomocy bez przeprowadzenia badania nie mogę Pani udzielić rzeczowej odpowiedzi, ponieważ nie znam historii choroby Pani mamy i chorób towarzyszących. Co do odpowiedniej pozycji proszą poszukać takiej w jakiej dolegliwości duszności są najmniejsze. Oczywiście zachęcam do kontaktu z lekarzem.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski