Czy nieprawidłowe ciśnienie wpływa na problemy z oddychaniem w ciąży?

Mierzę sobie ciśnienie rano i wieczorem i np. dziś rano miałam 115/49 i u mnie takie ciśnienie jest zazwyczaj albo nawet 130/40-50. Jestem w ciąży w końcu ósmego miesiąca i nie wiem czy ciężej mi oddychać przez maleństwo że jest juz duże czy cos z tym ciśnieniem. U mnie w rodzinie nikt nie miał problemów z ciśnieniem tylko mama problemy z sercem ma.

Lek. Michał Lenard

Pani trudności z oddychaniem wynikają najpewniej z zaawansowanej ciąży, a nie z ciśnienia. Pozdrawiam!