Duszności, niskie ciśnienie i żylak na ręce

witam ;) od 4 mięsięcy mam problemy z oddychaniem od nie dawna pojawił mi sie żylak na lewej ręce i od tej pory mam niskie ciśnienie np 90/60 i niższe oraz szybki puls ponad 100 . Wszyscy twierdzą że to stres dlatego podjęłam psychoterapie. Niestety pomimo tego objawy duszności nadal są silne. oddech jest płytki i mam uczucie nie pełnego oddychania oddychanie nosem sprawia mi uczucie duszności . Jest to straszne uczucie dlatego prosze o jakie kolwiek rady do kogo mogłabym sie udać ?

Na pewno nie występują żylaki kończyn dolnych, nie ma takiej anatomicznej możliwości, więc na pewno to co jest na ręce to nie żylak (może to np. jakiś ganglion, tłuszczak - trzeba to skonsultować bezpośrednio z chirurgiem). Zaburzenia w zakresie ciśnienia krwi i tętna muszą być skonsultowane z kardiologiem, który po wykluczeniu problemów związanych z układem krążeniem wykluczy także krążeniowe powody duszności. Przyczynę płucną duszności musi wykluczyć internista, a nawet jeśli będą do tego wskazania pulmonolog.