Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duszności, niskie ciśnienie i żylak na ręce

witam ;) od 4 mięsięcy mam problemy z oddychaniem od nie dawna pojawił mi sie żylak na lewej ręce i od tej pory mam niskie ciśnienie np 90/60 i niższe oraz szybki puls ponad 100 . Wszyscy twierdzą że to stres dlatego podjęłam psychoterapie. Niestety pomimo tego objawy duszności nadal są silne. oddech jest płytki i mam uczucie nie pełnego oddychania oddychanie nosem sprawia mi uczucie duszności . Jest to straszne uczucie dlatego prosze o jakie kolwiek rady do kogo mogłabym sie udać ?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Echo serca

Echo serca to inaczej elktrokardiografia. Jest to badanie serca. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Kardiolog dr Piotr Gryglas wyjaśnia, na czym polega to badanie.

Na pewno nie występują żylaki kończyn dolnych, nie ma takiej anatomicznej możliwości, więc na pewno to co jest na ręce to nie żylak (może to np. jakiś ganglion, tłuszczak - trzeba to skonsultować bezpośrednio z chirurgiem). Zaburzenia w zakresie ciśnienia krwi i tętna muszą być skonsultowane z kardiologiem, który po wykluczeniu problemów związanych z układem krążeniem wykluczy także krążeniowe powody duszności. Przyczynę płucną duszności musi wykluczyć internista, a nawet jeśli będą do tego wskazania pulmonolog.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy