Duszności i kłopoty z oddychaniem po wysiłku fizycznym

Witam, uprawiam czynnie sport (bieganie, ćwiczenia, treningi siłowe). Od jakiegoś czasu towarzyszą mi przy wysiłku duszności, mam problem z oddychaniem. Jestem cały czas zmęczona i brak mi chęci na cokolwiek. Badania krwi są bardzo dobre, sód i potas też, ciśnienie 90/60. Lekarz rodzinny zapisał magnez,ginkofar(po którym niestety mam poranne biegunki) i glucardiamid. Nie widzę żadnej poprawy, ponadto lekarz zabronił mi biegać. Co mogę zrobić? Czy warto udać się do jakiegoś specjalisty?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki. Jeśli jednak wyniki wszystkich podstawowych badań są prawidłowe, rzeczywiście wskazana może być konsultacja specjalistyczna. Ponieważ najbardziej prawdopodobne są schorzenia układu oddechowego lub układu krążenia, powinien być to specjalista kardiolog lub pulmonolog. Dodatkowo, proszę sprawdzić czy oceniana była funkcja tarczycy, jeśli nie, warto takie badania wykonać.