Utrudnione oddychanie

Objawy:Czuje w plucach jak by latal mi motyl utrudniajac mi oddychanie.Nie umiem tego inaczej okreslic.Nie wiem co to jest.Dusze sie przy tym.Kiedys mialam pojedyncze takie epizody wczoraj zdarzylo sie kilka razy pod rzad.Uczucie rozpychania pluc,niemoznosc nabrania powietrza.Trwa to chwile ,ale jest uciazliwe.Co to moze byc?Do jakiego lekarza sie mam udac?

Dariusz Osiak Internista, Warszawa

Przyczyn duszności może być wiele (ze strony układu oddechowego, układu krążenia, psychogenna itp). W pierwszej kolejności należy przeprowadzić badanie ogólnolekarskie (które może zasugerować w którym kierunku poprowadzić dalszą diagnostykę) - dlatego sugeruje kontakt z internistą. Generalnie diagnostyka duszności zajmują się pulmonolodzy oraz kardiolodzy.