Ucisk w szyi i problemy z oddychaniem

Od 2 tygodni podczas siedzenia i chodzenia odczuwam ucisk w szyi, "coś" mi tam przeszkadza na tyle że trudno mi się oddycha. W czasie natężenia dolegliwości mam też odruch wymiotny ale na odruchu się kończy gdyż mimo prób nie mogę zwymiotować. Dolegliwości ustępują gdy się położę na plecach. Spirometria idealna.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane objawy mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Wśród przyczyn somatycznych mogą znajdować się schorzenia układu oddechowego, układu pokarmowego ale także choroby tarczycy. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe. Umożliwi to postawienie prawidłowej diagnozy lub przynajmniej ukierunkuje dalszą diagnostykę.