Częste uczucie duszności i problemy z oddychaniem

Czesto miewam nagle uczucie dusznosci,towarzyszy temu niemoznosc zlapania oddechu,mam wrazenie jak by w plucach cos mi migotalo,[pompowalo.Taki jak to nazywam nagle zamkniecie sie oddechu.Co to moze byc?Do jakiego lekarza sie udac?Dodam,ze nabieram pelnego oddechu wtedy tylko jak ziewam...,ale i to nikt nie moze mnie wtedy zagadaywac albo dotykac,bo strace nad tym kontrole i znow zaczne sie dusic.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisany objaw może mieć charakter somatyczny jak i psychogenny. Przede wszystkim proszę zatem udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe. Konieczne jest bowiem wykluczenie przyczyn kardiologicznych i pulmonologicznych. Jeśli jednak wyniki wszystkich wykonanych badań będą prawidłowe, sugeruję konsultację u specjalisty psychiatry.