Silne duszności podczas snu, ścisk klatki piersiowej i brak czucia w ręce a konieczność wykonania badań

Dobry wieczór, proszę o poradę czy powinnam zbadać się jak najszybciej po bardzo silnej duszności podczas snu i ogólnego bólu - ścisku całej klatki piersiowej a także brak czuciaw lewej ręki. Ból był tak silny, że ze snu natychmiast się wybudziłam i nie mogłam się poruszyć, miałam problemy z oddychaniem. Po kilkunastu minutach zaczęłam pomału czuć że ścisk się zmniejsza i zaczynam w miarę regularnie oddychać. Uczucie okropnie nie przyjemne. Czy powinnam wykonać jakieś badania? Z góry dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Tak, sugeruję kontakt z lekarzem, który po przeprowadzeniu badania przedmiotowego zadecyduje odnośnie konkretnych badań. Na pewno nie można pozostawić sprawy bez wyjaśnienia.