Silny ból klatki piersiowej, duszności, zawroty głowy i drętwienie kończyn

Witam. Proszę o pomoc :( Od jakiegoś czasu cierpię na dziwne "tąpnięcia" w klatce piersiowej, jakby dodatkowe skurcze. Poza tym mam bardzo silne bóle po lewej stronie klatki piersiowej, duszności, zawroty głowy, drętwienie kończyn i ogromną męczliwość. USG wykazało niedomykalność trójdzielnej. Wyniki krwi wzorcowe. EKG wykazało rytm zatokowy na granicy tachykardii (97/min). Czuję się tragicznie, boję się... Błagam o radę.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane objawy zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki - najlepiej pod okiem specjalisty kardiologa (najbardziej prawdopodobna przyczyna objawów to bowiem choroby układu krążenia). Z opisu wynika, że miała Pani wykonane ECHO, EKG oraz badania laboratoryjne. Proszę jednak pamiętać, że stwierdzenie "wyniki krwi wzorcowe" niewiele oznacza. Nie napisała Pani bowiem jakie konkretnie badania zostały wykonane - jest to bowiem o tyle istotne, że ciężko cokolwiek w tej sytuacji zaproponować. Koniecznie proszę jednak skonsultować się ze specjalistą kardiologiem, który zbierze wywiad, dokładnie Panią zbada, oceni wyniki dotychczas wykonanych badań oraz wdroży dalsze postępowanie.