Piekący ból w klatce piersiowej i szybkie zmęczenie

Moja mama (lat 45) odczuwa piekący ból w klatce piersiowej, bardzo szybko się męczy. Jej ciśnienie waha się od 86/60 do 108/70. Trafiła do szpitala, gdzie przeszła EKG, koronarografie i badanie echograficzne Wykryto umiarkowaną niedomykalność zastawki mitralnej, GPZ sięgające za koniuszek serca, niewielkie zmiany przyścienne (także w GO), bradykardię zatokową o częst.54/min Badania lab. w normie. Lekarka powiedziała, że to nie wina serca. Czy ma racje i serce jest w porządku?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, nie znając pełnych wyników wykonanych badań postawić jakiekolwiek rozpoznanie. Jeśli jednak specjalista kardiolog wykluczył "sercowe" pochodzenie dolegliwości, sugeruję diagnostykę przewodu pokarmowego.