Co znaczą te duszności po usuwaniu żylaków?

W połowie marca miałam usuwane żylaki z lewej nogi. Wszystko przebiegło ok. Nie brałam po zabiegu żadnych leków. Po 2 miesiącach (czyli w połowie maja) kolejna operacja tym razem na prawej nodze. Laserowo. Brałam olfen i clexane. Ok 5 dni po operacji zaczęły się duszności. Na zdjęciu szwów prawie zemdlałam. Lekarz zrobił mi usg nogi i powiedział, że jest ok. że pewnie mam nerwicę. Zrobiłam EKG - ok. Badanie krwi i cukru ok. Ddimery 505. Noga ok. Tylko ta duszność. Nawet bez wysiłku. Non stop

Witam,

zwykle dolegliwości układu oddechowego diagnozuje pulmonolog, wskazana konsultacja i ewentualne leczenie, ponieważ różne przyczyny mogą powodować duszność, niewykluczone, że jest to podłoże psychogenne - zaburzenia psychiczne rozpoznaje się, w momencie kiedy wyeliminuje się choroby somatyczne.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Rozumiem, że były to zabiegi planowane i udały się. Może jednak sam fakt poddania się im był jednak większym stresem niż Pani zakładała? Jeśli od strony medycznej diagnostyka wyklucza przyczyny i padła wskazówka, że podłoże Pani objawów może być psychologiczne, warto rozważyć konsultację u psychologa. Może okazać się również, że -niezależnie od ostatnich wydarzeń związanych z opisanymi zabiegami- była Pani poddana w ostatnim czasie różnym stresorom i wskazane byłoby wsparcie mające na celu poradzenie sobie z sytuacją. Pozdrawiam serdecznie.