Co znaczy to osłabienie i bóle głowy?

Witam, ostatnio dużo sie działo w moim życiu nie wiem czy to wszystko ma podłoże psychiczne. Na początku czułam kłucie w klatce piersiowej, po jakichś 2 dniach przeniosło sie na całe ciało czasem czuje też kłucie w oku i pieczenie skóry a także ogólne osłabienie i ciągły ból głowy. co to może być?

Witam
Opisane przez Panią objawy zapewne mają podłoże
emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Możliwe, że źródłem tych zaburzeń jest brak snu,
przeżywane emocje, długotrwały stres, przemęczenie
czy przykre doświadczenia z przeszłości.
Niewykluczone, że są to początki nerwicy.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji
W leczeniu stresu i jego konsekwencji, najskuteczniejszą
metodą jest psychoterapia.
Terapeuta pomoże Pani wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska Pani
równowagę wewnętrzną.
Zachęcam Panią do psychoterapii.

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry. Często objawy somatyczne mają swoje podłoże w sferze emocjonalnej funkcjonowania. Niezależnie od tego, warto poprzedzić diagnostykę psychologiczną wizyta u lekarza internisty celem sprawdzenia czy ogólny stan zdrowia w kontekście medycznym nie wymaga leczenia np. niedobór witamin, żelaza, magnezu itd. Opisane przez Pana symptomy mogą być również wynikiem narażenia na nadmierne stresory (pisze Pan, ze dużo się działo i nawet jeśli to były dobre rzeczy to również są one często wymagające wysiłku dla naszej sfery psychicznej). Pozdrawiam.