Czy bóle głowy są konsekwencją stresu?

mam ostatnio wiele poważnych kłopotów rodzinnych i dużo stresu.od jakiegoś czasu(około 3msc:boli mnie bardzo mocno głowa, raz na kilka dni,później przerwa i na nowo.ostatnio przeżyłam ogromny szok,mój stan psychiczny się drastycznie pogorszył,tego samego dnia zaczęła mnie okropnie boleć głowa,nie do wytrzymania.kilka godzin później zaczęłam kilka razy wymiotować.bardzo proszę o wskazówkę co to może być(aby mnie choć troszkę naprowadzić co mi może dolegać.muszę udać się do lekarza?to przez stres?

Witam, jeżeli ma Pani wiele kłopotów rodzinnych, dużo stresu, przeżyła Pani ogromny szok, mogły pojawić się bóle głowy związane z napięciem. Jeżeli potrzebuje Pani rozmowy, wsparcia proszę skorzystać z telefonu zaufania: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html) lub http://www.telefonzaufania.org.pl/telefony_zaufania_wykaz.html. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Aby złagodzić skutki stresu może Pani stosować ćwiczenia relaksacyjne np. relaksacji Jacobsona (https://www.youtube.com/watch?v=GnyCpEh39hs), nagrania z komentarzem relaksacyjnym. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Może być to stres. Proponuję konsultację z psychologiem, który nauczy Panią odpowiednich metod radzenia sobie z napięciem. Pozdrawiam

Witam Panią
Opisane przez Panią objawy zapewne mają podłoże
emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Możliwe, że źródłem tych zaburzeń jest brak snu, przeżywane emocje,
długotrwały stres przemęczenie czy przykre doświadczenia z przeszłości.
Długotrwały stres może prowadzić do wielu chorób i zaburzeń.
Myślę , że obecnie najlepszym rozwiązaniem będzie
niezwłoczne podjęcie psychoterapii.
Proszę nie czekać, aż stres wyniszczy Pani organizm.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną
i wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, polecam skontaktowanie się z lekarzem pierwszego kontaktu, który skieruje Panią do odpowiednich specjalistów - np. neurologa (w celu wykluczenia przyczyn chorobowych) czy psychiatry bądź psychoterapeuty, jeśli problem okaże się natury psychologicznej i będą Pani potrzebne dodatkowe umiejętności radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam, Monika