Co może być powodem duszności?

Witam. Od 3 tygodni mam problem z dusznościami po posiłku. Jestem po zabiegu laparoskopii ginekologicznej i wszystko było dobrze po operacji. Niestety 2 tyg. po zacząły sie problemy. W pozycji leżącej pojawiła sie silna duszność, w nocy również. Nie mogłam spac, tylko przysypialam w pozycji siedzącej. Trwało to dwa dni az w końcu udałam sie do szpitala. Padło podejrzenie na przepuklinę rozworu przełykowego. Otrzymałam leki emanere 40 mg, zirid i ranigast 150 mg i skierowanie do gastrologa, który skierował mnie na gastroskopie. Zalecił odstawienie emanery na 2 tyg. przed badaniem. Niestety pierwszego dnia gdy nie wzielam emanery dusznosci wróciły tak silne jak za pierwszym razem. Po zażyciu emanery po kilku godzinach ustapily, lecz od tego czasu bolą mnie plecy pod lewą łopatką, ból lecz lekki jest także pod lewym żebrem i gula w gardle, lekkie duszności i uczucie ciężaru również sa. Badanie ekg ok. Czy będzie możliwe wykonanie badania gastroskopii przy przyjmowaniu tych leków? I co może być powodem tych duszności? Dodam że innych ojawów jak zgaga nie mam.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazane jest wykonanie badanie po którym będzie można coś więcej powiedzieć proszę koniecznie udać się do gastrologa oraz pulmonologa