Duszności u dziecka po mleku Bebiko

Czy moze dziecko miec dusznosci po mleku bebiko jesli nie jest uczulona na mleko krowie? Bo mala pila bebilon pepti bo miala dusznosci po tym mleku ustapily. Zrobilam jej badania to nie jest uczulona na bialko, podalam znow bebiko i znow ma dusznosc

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że duszność jest związana z reakcją alergiczną na białka występujące w mleku bebiko lub na śladowe substancje, które dostały się do mleka w procesie jego przygotowania. Dla pewności sugeruję nie podawać mleka bebiko.