Trudności oddechowe i uczucie duszności

Dwa lata temu zaczęłam odczuwać trudności oddechowe.Praktycznie wykluczyłam przyczyny płucne i sercowe(rtg,tomografia płuc,echo serca,)a problem utrzymuje się do dziś i nie mogę przez to funkcjonować.nikt mi nie wieży ponieważ nie mam skurczu oskrzeli ani nic ,nie mogę po prostu głęboko oddychać i ciągle mam uczucie duszenia,to jest straszne bo czuje sie jak bym nie oddychała i to całą dobę.Może to jakiś ucisk czy tęzyczka,czy to możliwe?Proszę o rady,boję się ze to nigdy nie przejdzie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wszystkie problemy somatyczne zostały wykluczone, powinna Pani pomyśleć o psychogennym podłożu objawów. Sugeruję zatem, by skonsultowała się Pani ze specjalistą psychiatrą, który zbierze wywiad oraz odpowie na pytanie czy duszność ma podłoże psychogenne. Jeśli nie, warto jeszcze udać się na konsultację do specjalisty neurologa.