Niskie ciśnienie oraz zawroty głowy, drżenie nóg i pocenie dłoni

Witam. Mam problem z niskim ciśnieniem czasami spada mi nawet do 50/40 przy czym bardzo źle sie czuję mam zawroty głowy i drżenie nóg(nogi jak z waty) i pocenie się dłoni. Czy to może być poważne?

Witam serdecznie.
Ciśnienie o którym Pani/Pan pisze jest zdecydowanie za niskie i może powodować nieprzyjemne objawy. W pierwszej kolejności należy ustalić z czego wynikają tak niskie wartości ciśnienia (przyjmowane leki, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, reakcja na warunki atmosferyczne?). Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania wprowadzi odpowiednie postępowanie.