Niskie libido a wynik prolaktyny

Witam. Narzekam ostatnio na slabe libido.. Zbadalem swoja prolaktyne wynosi ona 17,5 czy powinienem ja zbijac czy jesto to normalna wartosc? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom prolaktyny jest nieco podwyższony. U mężczyzn powinna wynosić max 15 ng/ml. Jak najbardziej może być to przyczyna obniżonego libido. Sugeruję ocenę specjalisty endokrynologa.