Nocne budzenie się na jedzenie 9-miesięcznego dziecka

witam. Moja corka skonczyła 9msc , jescze kilka msc-y temu wstawała tylko raz do karmienia( butelka) ok 4 nad ranem , teraz domaga sie conajmniej dwa razy, po 01 w nocy i ok 05nad ranem. Czesto budzi sie z płaczem. Jestem tak przemeczona jak w poczatkowych miesiacach, spie po 2-3 h. Nie wiem jak mam ja oduczyc tego czestego wstawania nocnego? Wypija ok 90-100ml za kazdym razem biore ja do odbicia, czy moge sobie darowac pionizowanie jej w tym wieku( boje sie o zachłysniecie, zaksztuszenie) pozdr

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dziecko skończyło 9 miesięcy, rzeczywiście może Pani już nie pionizować dziecka do odbijania. A propos drugiego pytania, dziecko w tym wieku rzeczywiście powinno już się oduczać nocnego karmienia. Być może zwiększona częstość budzenia jest związana z okresem grzewczym i zwiększonym pragnieniem u dziecka. Może Pani zatem spróbować podawać dziecku wodę zamiast mleka.