Noszenie koron na zębach

Witam. Jak dlugo mozna nosic korone na kilku zebach osadzona tymczasowo na fleczer, Dr stomatolog zalozyla mi korone na fleczer 3.01.14 i po 2 tyg. nie mogla jej sciagnac wiec powiedziala aby zglosic sie za miesiac, razem bedzie ponad 6 tygodni. lacze pozdrowienia

Fleczer jest jednym z najstarszych materiałów używanych w stomatologii i nie jest szczelny. Pod koronę dostają się bakterie wraz ze śliną i może to być przyczyną próchnicy wtórnej. Powinien być jak najszybciej zastąpiony cementem ostatecznym gwarantującym szczelność koronie protetycznej.

Witam. Nie wiem jaki był powód zakładania koron na fleczer, który jest opatrunkiem tymczasowym, nieszczelnym i w żadnym razie nie chroni filarów zębów przed czynnikami zewnętrznymi. Proszę zgłosić się do dentysty celem zacementowania koron. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Czasem niestety tak bywa , że założona tymczasowa korona , jeżeli;i jest dokładnie wykonana jest bardzo trudna do zdjęcia i jest ryzyko jej uszkodzenia , przy idealnej szczelności nie ma większego znaczenia czy jest to 2 tyg czy miesiąc