Noszenie soczewek kontaktowych Air Optix Aqua a drzemka w dzień

Czy jeżeli noszę soczewki kontaktowe Air Optix Aqua ( które, są tylko na dzień ) i w ciągu dnia zasnę w nich na 1-2h to coś mi się stanie ?
ponad rok temu

Witam!
Ogólnie rzecz ujmując tego typu zachowania nie są zalecane, jeśli jednak od czasu do czasu zdarzy się że zaśniemy w soczewkach - nie powinno nieść to ze sobą poważnych konsekwencji. Może się natomiast zdarzyć uczucie suchości, pieczenia czy łzawienia oczu bezpośrednio po przebudzeniu.