Wybór soczewek kontaktowych bez lekarza

Dzień dobry! Od wielu lat noszę soczewki kontaktowe Air Optix Aqua (codziennie, max.8h). Myślę, aby spróbować tańszych Soflens 59, które mają takie same parametry. Stąd moje pytanie: czy można samidzielnie, bez konsultacji z lekarzem, wypróbować nowe soczewki oraz czy będzie dla nich odpowiedni płyn Solo Care Aqua. Z góry dziękuję za odpowiedź. Izs

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do optyka w celu doboru najbardziej odpowiednich soczewek.