Stosowanie soczewek kontaktowych

Witam! Noszę soczewki kontaktowe o BC 8.6 i DIA 14.2. Chciałem kupić inne soczewki ale parametr DIA wynosi 14. Czy mimo to mogę używać takich soczewek z DIA 14?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie powinien Pan zmieniać rodzaju soczewek dobranych przez lekarza okulistę czy optometrystę. W razie wątpliwości proszę udać się na ponowną wizytę do lekarza okulisty.